Dodawanie własnych projektów

Dodawanie własnych projektów

Do każdego produktu który sprzedajemy w sklepie, możemy dodać własne projekty. W tym celu wchodzimy do zakładki: Konfiguracja / Produkty i w edycję produktu do którego chcemy dodać projekt.

Następnie przechodzimy do zakładki: Wizard (Projekty) i klikamy w guzik: Dodaj projekt. Ustawiamy żądaną wielkość naszego projektu, wraz ze spadami.

Nasz projekt budujemy z plików JPG, które dla klientów będą tłami z których będą mogli korzystać oraz z plików png, które staną się klipartami.

Dodajmy więc więcej tego typu plików, tak by nasi klienci mieli w czym wybierać. Po przejściu do zakładki tła, wybieramy tło dla naszego projektu. Klienci w trakcie zamawiania będą mogli wybrać własne tła, bądź wybrać z jpeg’ów, dodanych przez drukarnię.

Następnie wracamy do zakładki Dodane pliki i przeciągamy dodane przez nas obiekty PNG do projektu. Po zaznaczeniu przeciągniętego obiektu ustawiamy go we właściwym miejscu i zmieniamy jego rozmiar za pomocą narożnych kwadratów, lub wpisując właściwe dane w pasku narzędzi.

Do każdego dodanego obiektu możemy dodać podstawowe efekty typu:

  • Cień
  • Kadrowanie
  • Zmienić warstwę na której znajduje się obiekt
  • Zablokować go
  • Zmienić obiekt na obiekt aktywny

Blokowanie elementów stosuje się po to, by ograniczyć używanie ich przez klientów w sklepie. Można zablokować, by nie znalazł się na wynikowym PDFie. Można w ten sposób na przykład dodać bezpieczne marginesy, które są widoczne w edytorze, ale nie znajdą się na wydrukach.

Można zablokować formatowanie, czyli uniemożliwić edytowanie go przez klienta. Przydatne gdy na przykład robimy wizytówkę firmową i nie chcemy, by zamawiający mogli zmieniać wielkość lub font danego obiektu.

Można również zablokować przesuwanie, które całkowicie blokuje możliwość zaznaczenia danego obiektu.

Funkcja obiekt aktywny, ma cztery zastosowania.

Jeśli użyjemy jej w połączeniu z plikiem PNG, będziemy mogli zamienić go w ramkę na zdjęcie. Po zaznaczeniu opcji aktywny obiekt, wskazujemy w którym miejscu ma być wpisane dołączone przez klientów zdjęcie tak, by po zasłonięciu go przez naszego PNGa, wspólnie utworzyły zdjęcie w ramce.

Jeśli użyjemy aktywnego obiektu w połączeniu z dodanym tekstem, będziemy mogli zaznaczyć, że jest to okno przeznaczone na wpisanie własnego tekstu. W takim wypadku jeśli klient nie zmieni domyślnego tekstu, który wpiszemy w tym miejscu, to obiekt ten nie pokaże się na wynikowym PDFie.

Dodatkowe funkcje typu miesiąc i rok w kalendarzu, omówię w osobnym filmie poświęconym przygotowywaniu kalendarzy.

Aby przygotować projekt wielostronny, przechodzimy do zakładki strony i dodajemy wymaganą ilość stron. Możemy korzystać z funkcji duplikowania, kasowania oraz zmieniać kolejność tworzonych stron. Po zapisaniu, nasz projekt zostanie dopisany do listy dostępnych projektów. Nie zapomnijmy zapisać produktu przed sprawdzeniem sprawdzeniem jak prezentuje się od strony sklepu.

Po przejściu do sklepu przechodzimy do edytora mWizard, by sprawdzić jak nasz projekt będzie prezentował się klientom drukarni.

Jeśli chcemy by edytor z projektami włączał się automatycznie po wyborze produktu zaznaczamy opcję: otwórz MnumiWizard po wejściu w produkt dostępną nad projektami w zakładce Wizard.

Pytania

  • Pliki JPG zawsze są prostokątami. Pliki PNG zaś mogą mieć przeźroczyste tło i dowolny kształt.
  • Jaki rodzaj plików jest wykorzystywany jako tła w projektach, a jaki jako Kliparty?
  • Czy obiekt z blokadą drukowania znajdzie się na wynikowym PDFie?